Kocham, nie krzyczę

PODSUMOWANIE

Dziękujemy Ci za wspólną modlitwę w ostatni piątek 26 kwietnia w kościele św. Piotra i Pawła oraz za udział w konferencji pt. „Kocham, nie krzyczę”, którą poprowadził Jakub Tarasiuk, lider Wrocławskiego Klubu Ojca.

Nie krzyczę, bo kocham i szanuję swoje dziecko. W swoim wystąpieniu Jakub Tarasiuk skupił się na relacji ojciec – dziecko ale jak zaznaczył treści, które przedstawiał można zastosować w każdym innym kontakcie z drugą osobą. I jak zauważył nie chodzi o krzyk, który jest znakiem ostrzegawczym w sytuacji zagrożenia ale o krzyk za którym kryją się negatywne emocje: złość, zdenerwowanie, gniew, frustracja…. „Krzycząc, krzywdzisz” – mówił Jakub Tarasiuk. Krzyk doprowadza do destrukcji, do niszczenia relacji w rodzinie. Szatan stale walczy o zniszczenie rodziny, bowiem jeśli uda mu się zburzyć w dzieciach obraz ich ojca, to zburzy również obraz Boga Ojca.

Zdarza się, że wylewamy na dziecko nasze niepowodzenia, porażki, bezsilność, zdarzenia z pracy, to takie łatwe.. Nawet jeśli dziecko słusznie zasłużyło na napomnienie, to na pewno nie na takie emocje jakimi się je czasami obrzuca ….. A po wszystkim są wyrzuty sumienia, że nie tak należało postąpić.. i bardzo dobrze! Nie chodzi jednak o to, aby się użalać nad sobą i szukać usprawiedliwienia dla swoich zachowań ale aby pracować nad nimi, bo na to każdy ojciec ma 100% wpływ …. Musi uczyć się pracować nad sobą, aby budować dobrą relację ze swoim dzieckiem w oparciu o miłość, szacunek, wzajemne zrozumienie a nie o agresję. Bracie, jeśli sam już to umiesz, to dziel się tym z innymi…

Jakub pokazał nam wędkę. Teraz do nas należy, czy chwycimy ją mocną, męską dłonią i złowimy potężną rybę pozytywnych relacji ze swoim dzieckiem, na którym ono zbuduje swoje życie w dobrej relacji z Bogiem Ojcem.

Bracie, jako ojciec jesteś odpowiedzialny nie tylko za „tu i teraz” swojego dziecka ale również za jego przyszłą rodzinę i za to jakim ono będzie w niej rodzicem. Żeby mogło kiedyś powiedzieć „byłem dzieckiem dorodnym i dusza przypadła mi dobra, (Mdr 8,19), bo ojciec mnie kochał, nie krzyczał.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z naszego spotkania na stronie TV Rodzina

ZAPROSZENIE

Zapraszamy spotkanie MsJ w maju
26.04.2019 w piątek o godz. 18.30

jak zwykle „Pod CZWÓRKĄ”
w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej
przy ul. Katedralnej 4 /blisko Katedry/
w kościele św. Piotra i Pawła (wejście przez dziedziniec)

Temat: „Kocham, nie krzyczę”

Konferencję poprowadzi dla nas: Jakub Tarasiuk

Mąż i ojciec dwójki dzieci, lider ojcowskiego klubu we Wrocławiu, Tato.net
zaangażowany w działania PRO-LIFE, w promowanie naprotechnologii

Program
18.30 adoracja
19.15 msza
20.00 kawa
20.30 konferencja
22.00 zakończenie

ZAPRASZAMY !