Coś o byciu mężem i ojcem

Nasze powołanie

 

Ojciec – reaktywacja! Czyli jak silny facet buduje silną rodzinę
Jacek Pulikowski, Mariusz Tyczyński, o. Zdzisław Wojciechowski

Pełna inspiracji konferencja o byciu ojcem, głownych zadaniach dobrego taty oraz budowaniu silnego małżeństwa i całej rodziny. Patrząc na statystyki, na które powołuje się Jacek Pulikowski, mówiące, że polski ojciec poświęca dziennie średnio 7 minut dla swoich dzieci, a 4 godziny na oglądanie telewizji – pewnie i my poczujemy, że coś z ojcostwem jest nie tak.
O tym, że w dzisiejszym świecie nie istnieje model męskości…
O tym, że w rodzinach mężczyźni często nie mają autorytetu…
O tym, że w szkołach chłopcy często są traktowani jak „gorsze dziewczynki”, bo są mniej grzeczni…

 

O MAŁŻEŃSTWIE … BEZ ZACIERANIA PRAWDY
Ks. Stanisław Orzechowski

Jak sprawić, by Twoje małżeństwo codziennie wzrastało i stawało się silniejsze?
Rozmowy z Ks. Stanisławem Orzechowskim „O małżeństwie… bez zacierania prawdy” to książka, dzięki której dowiesz się, jak pielęgnować swoje małżeństwo. W pierwszej części książki znajdziesz odpowiedzi, jak świadomie podjąć decyzję o małżeństwie. Będziesz wiedzieć, jak pięknie przejść czas narzeczeństwa. Dowiesz się, jak umacniać swój związek i co zrobić, by Twoje małżeństwu nie zgasło. Nauczysz się wzbogacać małżeństwo o nowe treści. W drugiej części książki odnajdziesz wiele ciekawych spojrzeń na temat wychowania dzieci.

 

Mężowie i ojcowie
Derek Prince

Odkryj na nowo Boże przeznaczenie dla mężczyzn. Autor przybliża co oznacza bycie dobrym mężem i ojcem. Przedstawia biblijne wskazówki krok po kroku i wzywa mężczyzn do chodzenia w najwyższym powołaniu jakie mają od Boga
– byciu kapłanami i sługami w swoich własnych domach. Dla każdego mężczyzny, który pragnie zostać lepszym mężem i ojcem!

 

Autorytet ojca w rodzinie
Ks. Stanisław Orzechowski

„Autorytet Ojca w rodzinie” to książka niezwykle ważna dla kształtowania naszego sytemu wartości.
Ksiądz Stanisław Orzechowski popiera swój wywód licznymi przykładami z życia, wspomina własny dom rodziny i nie uchyla się przed żadnym z pytań. Mówi o ojcostwie duchowym sprawowanym przez siebie w środowisku duszpasterstwa akademickiego i w całym swoim kapłaństwie. Opowiada o różnych aspektach ojcostwa, o odpowiedzialności, o relacji ojca z synem i o tym, kim powinien być on w życiu córki. Buduje dla nas obraz mężczyzny silnego i jednocześnie pełnego ciepła i czułości.