Świętujemy 27.12.2019

>> Podsumowanie spotkania   Bracie
Zapraszamy Cię również do obejrzenia relacji ze świątecznej Eucharystii na TV Rodzina.Dziękujemy Ci za wspólną modlitwę podczas naszego spotkania Mężczyzn Św. Józefa, które odbyło się w piątek 27 grudnia 2019 w piątek o godz. 18.30 w kościele św. Piotra i Pawła przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu. Szczególnie jesteśmy Ci wdzięczni za Twoją obecność modlitwę i wielbienie Jezusa Chrystusa podczas zeszłorocznych spotkań. Eucharystie które z Tobą przeżywaliśmy, były prawdziwym dziękczynieniem Bogu za nasze życie, za bliskich, przyjaciół, za wszystkie sytuacje, które się w ostatnich 12 miesiącach przytrafiły… A także za to że jako Mężczyźni Św. Józefa potrafimy, pomimo innych super atrakcji, jakie świat nam oferuje na ten piątkowy wieczór, przyjść i spędzić ten czas razem na modlitwie za żony, dzieci, bliskich, za wszelkie słabości, bolączki, grzeszki, upadki i dźwigane krzyże… A wszystko po to, abyśmy stali się lepszymi ojcami i mężami dla naszych rodzin na wzór św. Józefa.

Na nasze spotkania zapraszaliśmy znamienitych gości, aby podzielili się z nami słowem. Po Eucharystii konferencje głosili dla nas .: ks. dr Bartosz Mitkiewicz, o. Jozafat Roman Gohly OFM, ks. prof. Włodzimierz Wołyniec, O. Zdzisław Szymczycha SSCC, Jakub Tarasiuk, Bartłomiej Pawlaczyk, Robert Golej, Andrzej Cwynar, Michał Frąckowicz, Grzegorz Dzwonkowski oraz Mariusz Trębicki. Nie zawsze były to słowa miłe, łatwe i przyjemne ale zawsze zmuszały do myślenia i refleksji nad samym sobą i osobistą drogą do Boga. Zachęcały do pracy i budowania właściwej relacji z Jezusem Chrystusem. Wyjeżdżaliśmy do Barda Śląskiego i Polanicy-Zdroju, aby dobrze wykorzystać „24h dla Pana”, braliśmy udział w Męskim Oblężeniu Jasnej Góry, uczestniczyliśmy w Orszaku Trzech Króli we Wrocławiu , Bożych Igrzyskach, w Adoracji Najświętszego Sakramentu w Katedrze Wrocławskiej w ramach wydarzenia „Ochrzczeni Ogniem” i wielu innych katolickich inicjatywach.

We wrześniu ojciec Andrzej Smołka SSCC chodząc przez życie ścieżkami Pana, dotarł i zamieszkał w Domu Swego Ojca. Był listem Chrystusowym dzięki swojemu posługiwaniu, listem napisanym nie atramentem, lecz Duchem Boga żywego; nie na kamiennych tablicach, lecz na żywych tablicach serc. Do tych sparafrazowanych słów św. Pawła chcielibyśmy tylko dodać podziękowanie Naszemu Dobremu Bogu, że postawił na naszej drodze niezwykłego Kapłana. Człowieka, który był nam nie tylko duchowym opiekunem ale również ojcem, przyjacielem, doradcą, wsparciem i pocieszycielem. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

W tym roku świętujemy 10-lecie naszej działalności i pragniemy okazać Bogu wdzięczność za wszystko, czego doświadczyliśmy w tym czasie a słowem przewodnim będzie dla nas psalm 24 – „Unieście się prastare podwoje, aby mógł wkroczyć Król chwały” (Ps 24,7). Już teraz zapraszamy Cię na 52 Msze Św. dziękczynne odprawiane w każdą niedzielę w intencji Mężczyzn Świętego Józefa, 12 Eucharystii z konferencją, 2 wyjazdy na „24h dla Pana”, męskie rekolekcje w marcu i wiele innych wydarzeń, które znajdziesz na bieżąco na naszej stronie http://mezczyzniwewroclawiu.pl. Pójdziesz z nami do Betlejem?

Zachęcamy Cię również do zapraszania kolegów, przyjaciół, braci, ojców na nasze spotkania. „Idźcie więc na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie”. (Mt 22,9) albo przynajmniej zadzwońcie raz miesiącu do kogoś i powiedzcie mu: „Zapraszam Cię na spotkanie Mężczyzn św. Józefa we Wrocławiu”. Jedno, proste zdanie które może zmienić czyjeś życie.

Brak nam natomiast słów, żeby opisać, jak świętowaliśmy…. Wyśmienity barszczyk z idealnymi uszkami dobrze lany przez Krystiana, kiełbaska biało-czerwona z ręki Romana, doskonałe smakołyki, których ilość nawet okiem sokolim nie zmierzysz, buraczki z chrzanem wyciskające łzy z oczu największym twardzielom, kawa i herbata do woli… Wiemy, że „nie potrzeba wam, bracia, pisać o czasach i chwilach.” (1 Tes 5,1) ale takiego wydarzenia nie można pominąć skromnym milczeniem.

Bracie, już teraz zapisz w kalendarzu lub pamięci datę kolejnego otwartego spotkania, które odbędzie się 24 stycznia 2020 w piątek o godz. 18.30 tam gdzie zawsze. Konferencję pt. „ św. Józef” wygłosi J.E. Ks. Biskup Jacek Kiciński.

Z Bogiem
Mężczyźni Świętego Józefa we WrocławiuZaproszenie

Szczęść Boże Bracie


Jak co miesiąc zapraszamy Cię do wspólnej modlitwy oraz wielbienia Jezusa Chrystusa. Będzie to spotkanie wyjątkowe….

Tym razem spotykamy się w piątek 27 grudnia w kościele św. Piotra i Pawła, przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu i jak zwykle zaczynamy adoracją od 18.30 oraz spowiedzią, po której zostanie odprawiona Msza Św.

A po Eucharystii będziemy świętować cud narodzin naszego Zbawiciela. Nie planujemy konferencji, bo co można powiedzieć wobec cudu narodzin największego mężczyzny w dziejach świata – Jezusa Chrystusa. Bóg rodzi się jako dziecko, jak Ty i ja, jak Twój syn i Twoja córka… Tak samo płacze, gdy jest głodny i krzyczy ze zmęczenia, ma kolki i trzeba go karmić – a potem jest nastolatkiem i dorosłym mężczyzną… jak my… Tak bliski a jednocześnie tak daleki, nieodgadniony – Wszechmocny Bóg Wcielony.

To jednak też czas podsumowań, refleksji i zadumy…. albowiem jest „jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania tego, co zasadzono,” (Koh 3,2) Będziemy dzielić się swoimi świadectwami… tym co nas w relacji z Bogiem mocno dotknęło, co może zaważyło na naszym życiu, zmieniło nas. Jeśli nie chcesz nic mówić, to nie szkodzi – ktoś musi słuchać, żeby mówić mógł ktoś.

To też chwila kiedy możemy Jezusowi podziękować za to, co nam się udało w tym roku i za wszystkie trudności, porażki, słabości, niepowodzenia, którymi On nas czegoś uczy. Jeżeli coś trudnego Cię spotkało nie pytaj „za co” a raczej zadaj pytanie „po co”? A jeśli nie możesz już czegoś udźwignąć – powiedz Mu to w krótkich, męskich słowach, bez lania wody, „bo Pan wysłuchuje biednych i swoimi więźniami nie gardzi”. (Ps 69,34)


A jeżeli rzadko bywasz a może nawet jeszcze nie byłeś na naszym spotkaniu, to właśnie teraz jest najlepszy moment, żeby zacząć. Nie może Cię zabraknąć ale gdybyś nie mógł przyjść, to pomyśl o nas w tym dniu i pomódl się za wszystkich będących na spotkaniu. My na pewno będziemy się modlić za Ciebie i za wszystkich Mężczyzn Świętego Józefa, którzy przychodzą na spotkania, przychodzili i będą przychodzić.

Program:
18:30 Spowiedź i adoracja
19:15 Msza Święta, męskie wielbienie oraz świadectwa
20:30 Świętowanie przy kawie / herbacie / różnych smakołykach (co kto z domu przyniesie)
22:00 Zakończenie