Tato, lecimy w kosmos – Budujemy rakiety !

Drodzy Ojcowie,

Zapraszam Was na wspaniałą przygodę lotów kosmicznych. Już raz mieliśmy okazję podziwiać gwiazdy w planetarium, na kolejnych zajęciach dowiemy się jak tam dolecieć.

Jak wyglądały pierwsze rakiety? Kim byli pyroboliści? Z czyjej książki techniki rakietowej uczyła się cała Europa? Co łączy wojenny ostrzał Londynu z księżycowymi misjami Apollo i dlaczego w przestrzeni kosmicznej nie można latać śmigłowcem? To tylko niektóre z pytań, na które otrzymamy odpowiedzi na warsztacie.

Dowiemy się, do czego służyły pierwsze rakiety i na jakiej zasadzie działały. Prowadzący opowie, czym można latać w kosmosie i co to jest napęd pneumatyczny. Ale to jeszcze nie wszystko – każdy z chłopaków będzie miał szansę przygotować swoją własną latającą rakietę.

Informacje o instruktorze
Instruktor Paweł Dejnak jest jednym z czterdziestu w Polsce instruktorów sportu AWF w specjalności modelarstwo lotnicze i kosmiczne, instruktorem modelarstwa ogólnego LOK, inżynierem budownictwa lądowego i wodnego, redaktorem miesięczników Młody Technik i RC Przegląd Modelarski.

Zapisy mailowo do czwartku 15.11.2012 do 12.00. Liczba miejsc ograniczona!

Koszt materiałów 5zł/rakieta

KIEDY: 17.11.2012
MIEJSCE: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży, ul. Kołłątaja 20, 50-007 Wrocław, PRACOWNIA MODELARSKA – OSTATNIE PIĘTRO
GODZINA: 09:00-11.00
CO ROBIMY: BUDUJEMY RAKIETY

Pozdrawiam
andrzej szuszkiewicz
605 633 305
[email protected]