Dzień Odnowy Duchowej 04-05.10.2019

>> Podsumowanie spotkania  

Zdjęcia

FilmyKonferencja nr 1 – O. Zdzisław Szymczycha


Konferencja nr 2 – O. Zdzisław Szymczycha


Podsumowanie

Bracie

Dziękujemy Ci za Twój udział w ostatnim spotkaniu „24h dla Pana” w Polanicy-Zdroju, gdzie wspólnie wielbiliśmy Jezusa Chrystusa, modliliśmy się i słuchaliśmy konferencji o. Zdzisława Szymczychy SSCC na temat „Bożej wizji relacji w rodzinie”. Szczególnie chcielibyśmy Ci podziękować za wspólne uczestnictwo w pierwszo-piątkowej Eucharystii i sobotnim odmówieniu Koronki nad grobem śp. Ojca Andrzeja Smołki.

Jak mówił ojciec Szymczycha relacje buduje się na czterech filarach: miłości, zaufaniu, szacunku oraz zrozumieniu,….z nich zaś największa jest miłość” (1 Kor 13). Na miłości w rodzinie buduje się zaufanie, szacunek, oraz zrozumienie. Jednak przede wszystkim więzi, które człowiek rozwija z innymi ludźmi powinny się się opierać na słowie Bożym. Trzeba czerpać z miłości Bożej, żeby być dobrym mężem i ojcem.

Jeśli mężczyzna nie ma wiary w Boga, to szuka miłości w drugim człowieku a nie w Nim. Najpierw w rodzicach, potem dziewczynie, żonie i być może znowu w innej kobiecie albo w hazardzie, używkach, zniewoleniach… Nawet jeśli ktoś wychował się w trudnej rodzinie, to pracując nad sobą może zbudować dobrą relację z Bogiem, pomimo braku odpowiedniego wzorca w ojcu czy matce. Trudne i nieszczęśliwe dzieciństwo nie może być usprawiedliwieniem niedojrzałości mężczyzny i jego niechęcią do pracy nad sobą. Bez Bożej miłości mężczyzna, będzie tylko ciągle szukał idealnej miłości w kolejnych związkach, zostawiając za sobą pustkę i krzywdę. A nie można budować nowego szczęścia na cudzym cierpieniu…

Bóg uzupełnia wszystkie braki, jeśli tylko Mu na to się pozwoli. Bez odniesienia do Ojca, mężczyzna będzie miał pretensje do całego świata i wszystkich ludzi dookoła siebie. Nie zbuduje ze swoimi dziećmi trwałej więzi, nie rozwinie zdrowych relacji, które zapewnią im mocny fundament wartości na dalsze życie. Z dobrą miłością do Boga mąż będzie potrafił okazywać głęboką miłość żonie oraz dzieciom.

Zgodnie ze słowami ojca Zdzisława nie chodzi też o to, aby tylko dla Boga dużo robić. To nie jest wystarczające, jeśli z Bogiem się nie przebywa, nie rozmawia z Nim, nie dzieli swoimi radościami i zmartwieniami. Jeśli ma się z Nim kiepskie relacje, należy znaleźć w sobie miłość do Boga. Trzeba go słuchać, modlić się, wypraszać łaski i starać się być blisko Niego.. Kochając Boga przyjmuje się Jego miłość. Człowiek przyjmuje Jezusa Chrystusa w Eucharystii a w tym samym momencie Jezus przyjmuje go do siebie i mieszka w nim sakramentalnie.

Kiedy mężczyzna się żeni, to podczas przysięgi małżeńskiej ślubuje żonie miłość jako decyzję woli i postawę a nie uczucie, które może przeminąć, zmienić się, uschnąć… Miłość do żony nie jest dana raz na zawsze. Należy o nią stale walczyć i zabiegać. Nie można nigdy powiedzieć „a teraz to już mi się nie chce kochać…”. Mężczyzna który ślubował miłość jest zobowiązany przed Bogiem, aby o nią dbać. Musi szukać w sobie nowych motywacji, aby swoje uczucie do żony a następnie do dzieci pielęgnować i rozwijać. Aby Twoja miłość nie wygasła służą właśnie rekolekcje, medytacje, Lectio Divina, różaniec, Msza Św., spotkania we wspólnotach. Dla dobra rodziny mężczyzna musi czasami zostawić swój komfortowy światek, wygodę, karierę, hobby, swoje własne życiowe ambicje, żeby przebudować swój dom i postawić go na słowie Bożym. „Ten, którego dzieło wzniesione na fundamencie przetrwa, otrzyma zapłatę” (1 Kor 3,14). Nad relacjami z Bogiem i w rodzinie trzeba nieustannie oraz cierpliwe pracować. Modlić się samemu, z żoną, z dziećmi, we wspólnocie… Jeśli jest to bardzo trudne i pojawiają się myśli, że już brak wiary we własne siły, to warto zadać Bogu pytanie – jakim jestem mężczyzną? A On odpowie – stworzonym na mój obraz i podobieństwo i mającym w sobie wielką godność Bożego dziecka.

Bracie, od naszego wyjazdu „24h dla Pana” minęło 10 dni. Zastanawiałeś się może w międzyczasie, czy Twoje obecne relacje w rodzinie są oparte na wszystkich czterech filarach, o których wspomniał podczas konferencji o. Zdzisław Szymczycha tj. miłość, zaufanie, szacunek oraz zrozumienie?

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o naszych wydarzeniach zapisz się do naszego newslettera: https://mezczyzniwewroclawiu.pl/newsletter/

Z Bogiem
Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu

ZAPROSZENIE

24h-2019-10

Dzień Odnowy Duchowej Mężczyzn.
Wrocław – Polanica Zdrój

 
Rozpoczęcie: 04/10/2019 (piątek) godz. 18:00
Zakończenie: 05/10/2019 (sobota) godz. 19:00
 
Temat: „BOŻA WIZJA RELACJI W RODZINIE” Warto poświęcić tej tematyce 24h – to dobrze zainwestowany czas.
Spotkanie jest otwarte dla każdego mężczyzny. Nie stawiamy żadnych warunków wstępnych uczestnictwa, poza oczywiście zgłoszeniem swojego udziału. Poproś żonę, narzeczoną, dziewczynę o zgodę na wyjazd. Ważne, aby wiedziała gdzie jesteś.
 
W spotkaniu towarzyszyć nam będzie O. mgr lic. Zdzisław Szymczycha SSCC.
w Zgromadzeniu od 28 lat, w tym 22 lata jako kapłan. Zaangażowany w rekolekcje dla Ruchu Światło Życie i Odnowy w Duchu Świętym. Odpowiedzialny za Intronizację Serca Pana Jezusa w rodzinach
Przyjedź i zobacz! Dobrze jest, gdy bracia są razem!
 
Program:

Piątek (04/10/2019)
18:00 Przyjazd
19:00 Kolacja
20:00 Nieszpory
20:30 Konferencja I
21:30 Spotkanie w małych grupach

Sobota (05/10/2019)
07:30 Adoracja: połączona z Lectio Divina
08:00 Jutrznia
08:30 Śniadanie
09:15 Konferencja II
10:15 Kawa/herbata
10:45 Konferencja III
12:00 Spotkanie w małych grupach
13:15 Obiad
14:00 Przerwa na spacer (czas na spowiedź)
15:15 Forum pytań + podsumowanie małych grup
16:30 Nieszpory + Msza
18:00 Kolacja
19:00 Wyjazd do domu

Miejsce
Klasztor Chrystusa Króla – Centrum rekolekcyjne w POLANICY ZDRÓJ
polanicasercanie.pl

—> Jak dojechać ? <---

Koszt
• Pobyt w piątek i sobotę (nocleg, wyżywienie, organizacja) – 120zł od osoby
• Pobyt od śniadania w sobotę (wyżywienie, organizacja) – 90zł od osoby


Jeśli pieniądze byłyby dla Ciebie problemem, prosimy o wiadomość na [email protected] Znajdziemy rozwiązanie, bo żadna kwota nie powinna oddzielać Cię od Boga.
Nie zbieramy zaliczek na wyjazd. Finanse rozliczymy na miejscu. Liczymy na Twoją wiarygodność.
W razie rezygnacji po rejestracji prosimy o informację mailem na adres:
[email protected]