Coś o męskości

Literatura o męskości

 
Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy
John Eldredge

Tryb życia, jaki prowadzi współczesny mężczyzna, jest sprzeczny z tym, co podpowiada mu serce. Niekończące się godziny przed ekranem komputera, spotkania, notatki, telefony. Świat biznesu wymaga od mężczyzny, żeby był on efektywny i punktualny. Polityka przedsiębiorstw nastawiona jest na jeden cel: chodzi o to, by zaprząc mężczyznę do pługa i sprawić, by produkował.

 
Być mężczyzną. Strategia duchowego rozwoju
Larry Richards

Książka, napisana dla mężczyzn, przez mężczyznę, który wie, jak rozmawiać z mężczyznami o najistotniejszych sprawach, z pewnością pomoże wielu z nich odkryć i zrealizować ich rzeczywiste powołanie. Larry Richards wskazuje ścieżki duchowego rozwoju; czytelników inspiruje, by stali się prawdziwymi bohaterami – ludźmi wielkiej odwagi, głębokiego współczucia i spójnej osobowości, a czytelniczkom podpowiada, jak zrozumieć tajemnice męskiej duszy.

 
Drogowskazy, jak być katolickim mężczyzną we współczesnym świecie?
Bill Bawden, Tim Sullivan

Chcieliśmy Was zachęcić do podjęcia przygody duchowej formacji w małych męskich drużynach.Być mężczyzną to wielka przygoda! To stawanie w Autorytecie i Mocy, która nie pochodzi od nas.Walka trwa, ale przecież jesteśmy uzbrojeni! Potrzebujemy drużyny, towarzyszy broni, kogoś, kto będzie nas ochraniał na polu walki, kto zmotywuje nas do wzrostu, kto wyniesie i opatrzy rany, gdy dopadnie nas przeciwnik.Oddajemy w Wasze ręce praktyczne narzędzie dla męskich drużyn.

 
Maksimum Męskości
EDWIN LOUIS COLE

Książka ta zwraca się do mężczyzn w sposób bezkompromisowy, bez ogródek. Jest wiele książek „o nas” i tych kilka cennych, napisanych „dla nas.” Znajdujemy tu przypomnienie czasów, kiedy rozmawiało się „jak mężczyzna z mężczyzną”, kiedy ważne były wartości męstwa, szarmanckość, szacunek dla kobiet i dzieci wyrastające ze zrozumienia odpowiedzialności bycia „dojrzałym mężczyzną”. Jest to książka pomagająca nam odkryć 100% naszego potencjału, abyśmy mogli naprawdę żyć i być maksymalnymi mężczyznami.

multimedia

 
 

Kazania w Św. Annie
ks. Piotr Pawlukiewicz

Wybrane homilie o tematyce męskości:
 
20-01-2008; 03-06-2007; 10-06-2007; 15-01-2006;
 
22-01-2006; 27-01-2008; 20-12-2009; 16-07-2006;
 
27-01-2008; 18-05-2008; 04-10-2009; 11-10-2009;

 
 

Mężczyzna w autorytecie
Donald Turbitt

Spotkanie: Mężczyzna w autorytecie
Mężczyźni św. Józefa
Kraków Podgórze.

link do konferencji

 
 

Mężczyzna wzrastający w świętości
o. Fabian Błaszkiewicz

W dniu 18 maja 2011 odbyło się spotkanie w Kamieniołomie na Krakowskim Podgórzu na temat „Mężczyzna wzrastający w świętości”.

link do konferencji

artykuły

 
 

Niedziela 45/2012 – 4 listopada
Robert Golej

 
Wywiad Roberta dla tygodnika Niedziela powiązany z 3 Marszem Mężczyzn.
 

link do artykułu