Świętujemy 17.12.2021

 
 

>> Podsumowanie spotkania
 

Artukuły w mediach

Niedziela wrocławska – 2021-12-18

Zdjęcia

Filmy

Homilia – Ks. Jerzy Morański

Podsumowanie 2021 roku – Mariusz Trębicki i Jacek PasturakSlajdy z prezentacji – Podsumowanie 2021 roku

 Podsumowanie 2021_komentarz

 
 

Męskie świadectwa

Transmisja – 2 godz. 16 min

Zaproszenie

Jak co miesiąc zapraszamy Cię do wspólnej modlitwy oraz wielbienia Jezusa Chrystusa. Będzie to spotkanie wyjątkowe….

Tym razem spotykamy się w piątek 17 grudnia w kościele pw. Opatrzności Bożej we Wrocławiu przy ul. Nowodworskiej 64 zaczynamy adoracją od 18.30 oraz spowiedzią, po której zostanie odprawiona Msza Święta.

A po Eucharystii będziemy świętować cud narodzin naszego Zbawiciela. Nie planujemy konferencji, bo co można powiedzieć wobec cudu narodzin największego mężczyzny w dziejach świata – Jezusa Chrystusa. Bóg rodzi się jako dziecko, jak Ty i ja, jak Twój syn i Twoja córka… Tak samo płacze, gdy jest głodny i krzyczy ze zmęczenia, ma kolki i trzeba go karmić – a potem jest nastolatkiem i dorosłym mężczyzną… jak my… Tak bliski a jednocześnie tak daleki, nieodgadniony – Wszechmocny Bóg Wcielony.

To jednak też czas podsumowań, refleksji i zadumy…. albowiem jest „jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania tego, co zasadzono,” (Koh 3,2) Będziemy dzielić się swoimi świadectwami… tym co nas w relacji z Bogiem mocno dotknęło, co może zaważyło na naszym życiu, zmieniło nas. Jeśli nie chcesz nic mówić, to nie szkodzi – ktoś musi słuchać, żeby mówić mógł ktoś.

To też chwila kiedy możemy Jezusowi podziękować za to, co nam się udało w tym roku i za wszystkie trudności, porażki, słabości, niepowodzenia, którymi On nas czegoś uczy. Jeżeli coś trudnego Cię spotkało nie pytaj „za co” a raczej zadaj pytanie „po co”? A jeśli nie możesz już czegoś udźwignąć – powiedz Mu to w krótkich, męskich słowach, bez lania wody, „bo Pan wysłuchuje biednych i swoimi więźniami nie gardzi”. (Ps 69,34)

A jeżeli rzadko bywasz a może nawet jeszcze nie byłeś na naszym spotkaniu, to właśnie teraz jest najlepszy moment, żeby zacząć. Nie może Cię zabraknąć ale gdybyś nie mógł przyjść, to pomyśl o nas w tym dniu i pomódl się za wszystkich będących na spotkaniu. My na pewno będziemy się modlić za Ciebie i za wszystkich Mężczyzn Świętego Józefa, którzy przychodzą na spotkania, przychodzili i będą przychodzić.

Program:
18:30 Spowiedź i adoracja
19:15 Msza Święta, męskie wielbienie oraz świadectwa
20:30 Świętowanie przy kawie / herbacie / różnych smakołykach (co kto z domu przyniesie)
21:30 Zakończenie