Świętujemy 18.12.2020

LINK DO TRANSMISJI ON-LINE
Szczęść Boże Bracie


Jak co miesiąc zapraszamy Cię do wspólnej modlitwy oraz wielbienia Jezusa Chrystusa. Będzie to spotkanie wyjątkowe….

Tym razem spotykamy się w piątek 18 grudnia w kościele pw. Św. Rodziny we Wrocławiu przy ul. Monte Cassino 68 i jak zwykle zaczynamy adoracją od 19.00 oraz spowiedzią, po której zostanie odprawiona Msza Św.

A po Eucharystii będziemy świętować cud narodzin naszego Zbawiciela. Nie planujemy konferencji, bo co można powiedzieć wobec cudu narodzin największego mężczyzny w dziejach świata – Jezusa Chrystusa. Bóg rodzi się jako dziecko, jak Ty i ja, jak Twój syn i Twoja córka… Tak samo płacze, gdy jest głodny i krzyczy ze zmęczenia, ma kolki i trzeba go karmić – a potem jest nastolatkiem i dorosłym mężczyzną… jak my… Tak bliski a jednocześnie tak daleki, nieodgadniony – Wszechmocny Bóg Wcielony.

To jednak też czas podsumowań, refleksji i zadumy…. albowiem jest „jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania tego, co zasadzono,” (Koh 3,2) Będziemy dzielić się swoimi świadectwami… tym co nas w relacji z Bogiem mocno dotknęło, co może zaważyło na naszym życiu, zmieniło nas. Jeśli nie chcesz nic mówić, to nie szkodzi – ktoś musi słuchać, żeby mówić mógł ktoś.

To też chwila kiedy możemy Jezusowi podziękować za to, co nam się udało w tym roku i za wszystkie trudności, porażki, słabości, niepowodzenia, którymi On nas czegoś uczy. Jeżeli coś trudnego Cię spotkało nie pytaj „za co” a raczej zadaj pytanie „po co”? A jeśli nie możesz już czegoś udźwignąć – powiedz Mu to w krótkich, męskich słowach, bez lania wody, „bo Pan wysłuchuje biednych i swoimi więźniami nie gardzi”. (Ps 69,34)

A jeżeli rzadko bywasz a może nawet jeszcze nie byłeś na naszym spotkaniu, to właśnie teraz jest najlepszy moment, żeby zacząć. Nie może Cię zabraknąć ale gdybyś nie mógł przyjść, to pomyśl o nas w tym dniu i pomódl się za wszystkich będących na spotkaniu. My na pewno będziemy się modlić za Ciebie i za wszystkich Mężczyzn Świętego Józefa, którzy przychodzą na spotkania, przychodzili i będą przychodzić.

Program:
19:00 Spowiedź i adoracja
19:30 Msza Święta, męskie wielbienie oraz świadectwa
– Msza Święta będzie odprawiona w intencji Ks. Biskupa Jacka Kicińskiego, o zdrowie duszy i ciała
20:30 Świętowanie przy kawie / herbacie / różnych smakołykach (co kto z domu przyniesie)
21:30 Zakończenie

ZAPISY NA SPOTKANIE