Programujemy laurkę dla MAMY

KIEDY: 26.05.2012
MIEJSCE: przedszkole ZDRÓJ, Braci Gierymskich `156-`58 (dawny budynek JTT)
GODZINA: 09:00-11.00
CO ROBIMY: PROGRAMUJEMY LAURKE DLA MAMY

Drodzy Ojcowie,

Z okazji Dnia Matki, Klubik Chłopaka będzie pracować nad laurkami dla Mam, które wykonane zostaną z pomocą nowoczesnego narzedzia programowania jakim jest Scratch. Już dzieci w wielu 5 lat sprawnie posługują się tym narzędziem.

SCRATCH jest nowym językiem programowania stworzonym przez MIT – Massachusetts Institute of Technology, z myslą o najmlodszych, w którym możesz stworzyć własne interaktywne historyjki, animacje, gry i muzykę. Sami zobaczcie: http://scratch.mit.edu/

Ile razy Wam się zdarza zastanawiac nad wpływem gier komputerowych na naszych synow? Mamy teraz możliwość nauczyc ich, i może samych siebie tez, czegos co pozwoli im na stworzenie wlasnych programow/gier komputerowych, co na pewno będzie odebrane ze znacznie wieksza satysfakcja rodzicow i ich samych.
Cytujac jednego z programistow „Dzisiaj albo sam nauczysz się programowac albo Cie inni zaprogramuja”, serdecznie zachęcam do tej przygody.

Każdy z uczestników proszony jest o przyniesienie wlasnego LAPTOPA, z zainstalowanym Scratche’em. (instaluje się prosto ze strony http://scratch.mit.edu/) Jeśli będą jakieś problemy proszę o kontakt.

Zapisy do NAJBLIZSZEGO czwartku do 11.00

andrzej szuszkiewicz
503 071 901