Warsztat – Biblijne podstawy refleksji o Kościele – 19.09.2023

>> Podsumowanie spotkania
 

Filmy

Warsztat nr 3 Męskie Oblężenie JG – Biblijne podstawy refleksji o Kościele – S. Joanna Nowińska

Transmisja z wydarzenia:

Zaproszenie

Wtorek
19 września 2023
Wrocław
godz. 19:30

Biblijne podstawy refleksji o Kościele (Kościół jako Lud Boży, Ciało, Świątynia, Oblubienica)
s. dr hab. Joanna Nowińska

Parafia Opatrzności Bożej
Nowodworska 64,
54-438 Wrocław

„Mężczyzna w Kościele” tematem tegorocznej pielgrzymki „Oblężenie na Jasnej Górze. Mężczyźni u Maryi”

23 września po raz siódmy mężczyźni z całej Polski wezmą udział w Oblężeniu Jasnej Góry. Temat tegorocznej pielgrzymki to „Mężczyzna w Kościele”. „Potrzebujemy odkryć męskie powołanie które w pełni realizuje się w domowym Kościele oraz wspólnocie parafialnej” – mówią organizatorzy. Zwracają uwagę, że coraz więcej mężczyzn w Polsce chce jak święty Józef brać odpowiedzialność za swoje rodziny. „Bóg potrzebował świętego Józefa, by Jezus wzrastał w pełnej rodzinie. Każde dziecko potrzebuje ojca, a każda żona męża.” – dodają organizatorzy.
Spotkanie na Jasnej Górze poprzedzą tygodniowe warsztaty „Nasze doświadczenie kościoła”, które rozpoczną się w niedzielę 17 września. Będzie w nich można wziąć udział osobiście w poszczególnych miastach lub online. Pielgrzymka rozpocznie się w sobotę 23 września o godz. 10 w auli ojca Kordeckiego warsztatem o Kościele, pod kierunkiem księdza Grzegorza Strzelczyka, a zakończy o 21 Apelem Jasnogórskim. O godzinie 18.30 Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi arcybiskup Adrian Galbas, metropolita katowicki. Wśród prelegentów są ksiądz Mirosław Tosza – założyciel wspólnoty Betlejem, której celem jest niesienie pomocy osobom ubogim i bezdomnym i Aleksander Bańka, doktor filozofii, świecki lider Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej, mąż i ojciec.
Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w pielgrzymce – zapisywać można się indywidualnie i w ramach wspólnot oraz grup parafialnych poprzez stronę oblezenie.mezczyzni.net.